Lavinamieji žaislai vaikams

Vis sparčiau tobulėjant išmaniosioms technologijoms, įprasti daiktai tampa dar pranašesni nei jų pirmtakai ir taip reikšmingai mums padeda palengvinti įprastus, kasdieninius veiksmus sutaupant laiko bei pasiekiant maksimalų rezultatą. Ne išimtis ir mūsų vaikų taip mylimi žaislai. Pastarieji dabar turi daug daugiau paskirčių nei tik, kad užimti mažylį kažkokia veikla. Vis daugiau knygučių, minkštų žaislų,  didelių pliušinių meškinų gali ne tik kalbėti, bet ir nuo pačio ankstyviausio amžiaus pradėti mokyti kalbų, skaičiavimo, raidžių vos tik paspaudus specifinę meškino dalį ar paveikslėlį. Tad trumpai aptarkime lavinamųjų žaislų naudą ir apskritai reikalingumą šiuolaikinio vaiko raidai.

dideli žaislaiPopuliariausi tarp mokomųjų žaislų tikriausiai būtų dideli meškinai, nes pastarieji visgi labiausiai asocijuojasi su vaikyste ir traukia vaikus savo minkštumu bei mielumu. Dabar galima įsigyti įvairiausių minkštų žaislų, kuriuos spaudinėjant girdimi tam tikri žodžiai ar sakiniai. Tarkime pliušiniai meškinai dažniausiai supažindina su kūno dalimis. Palietus ausį, girdimas žodis ausis ir taip mažylis supažindinamas su kūno dalimis ir jų pavadinimais. Įvairios minkštos kaladėlės su ryškiomis, spalvotomis raidėmis taip pat puikus būdas išmokti abėcėlės pradmenų bei anksti pradėti skaityti, kas tikrai didelis pliusas pradedant lankyti mokyklą.

Kita grupė būtų mokomosios knygelės. Nuo įprastinių jos skiriasi ne tik storais, sunkiau pažeidžiamais lapais, bet ir labiau akį traukiančiomis iliustracijomis, taip pat sugebėjimu skleisti garsus. Tokia knyga vaikui ne tik patrauklesnė išoriškai, bet ir ilgiau prikaustanti dėmesį, skatinanti įsigilinti į pasakojamą istoriją. Tokiu būdu mažieji turės galimybę pažinti pačias populiariausias pasakas bei itin naudingas, lengvai perprantamas, pamokančias istorijas, skatinančias susimąstyti, atskirti gerą elgesį nuo blogo ir panašiai. Spaudinėjant įgarsintas vietas, galima vaikus jiems taip patinkančiu pažinimo būdų- lytėjimu, pamokinti raidžių, skaičių arkitų svarbių tam tikro amžiaus vaikams reikalingų dalykų.

Taigi rinktis lavinamuosius žaislus vietoje paprastų, tikrai verta, nes taip padėsite atsiskleisti vaiko kūrybiškumui ar netikėtiems talentams dar labai ankstyvame amžiuje, kartu padedant jam lengviau mokytis ir ateityje.

Comments closed