Lietuvių tradiciniai papuošalai

Kiekviena tauta yra kažkuo ypatinga. Jei pasaulyje nėra dviejų vienodų žmonių, tuo labiau nėra ir tokių pačių tautų ar kultūrų. Jos gali būti kažkuo panašios, tačiau žinant tai, jog tautos turi begalę sau būdingų bruožų, atrasti vienodas būtų tiesiog neįmanoma. O kalbant apie tautų bruožus, tai būtų galima išskirti kelis pačius svarbiausius, nors visi jie yra svarbūs, tačiau paminėti ir viską greitai aptarti tikrai niekaip neišeitų. Taigi, kiekviena tauta labiausiai išsiskiria savo kultūra, kalba, gyventojais, papročiais. Būtent įvardyti dalykai geriausiai leidžia apibūdinti kiekvieną tautą, tačiau mums – lietuviams, aktualiausia, žinoma, yra mūsų pačių tauta bei jos istorija.

O ji buvo labai marga ir kupina įvairiausių netikėtų posūkių. Tačiau dabar ne apie tai. Lietuviai turėjo ir savitą kultūrą. Senovėje mūsų žmonės išsiskyrė ypatingais savo apdarais, taip pat ir tuo metu daug kam nematytais papuošalais. Kaip tik apie tradicinius lietuvių papuošalus šiek tiek ir pakalbėsime. Taigi, ko gero visi puikiai žino, jog senovėje papuošalai buvo gaminami iš odos, kaulų ar geležies, taip anksčiau ko gero darė ir baltų gentys, tarp jų ir lietuviai. Tačiau bėgant laikui po truputį ėmė išsiskirti atskirų tautų papročiai, jų požiūris į įvairius dalykus bei meno ir stiliaus supratimas. Tad ėmė formuotis atskiros kultūros bei tradicijos, o to pasekoje įvairių kraštų gyventojai puošdavosi ir skirtingais bei savitais papuošalais.

Ko gero populiariausias tradicinis lietuvių papuošalas buvo karoliai. Žinoma, juos nešiodavo tik moterys, tačiau šiaip ar taip moterys ir šiais laikais puoštis mėgsta kur kas daugiau nei vyrai. Taigi, grįžtant prie karolių, jie buvo išskirtiniai bei ypatingi tuo, jog karoliai būdavo gaminami iš gintaro. Anksčiau gintaro turėdavo tik lietuviai bei kelios kitos šalys, tad gintariniai papuošalai buvo labai vertingi ir, beje, ne tik kainos atžvilgiu, tačiau ir naudos. Ilgą laiką buvo tikima, jog gintaras turi gydomųjų savybių, net šiomis dienomis nemažai lietuvių bei dalis užsieniečių dėl gintaro naudos sveikatai nešioja gintarinius papuošalus ir tiki, jog tai darydami liks sveiki. O toks tikėjimas yra ne be pagrindo, nes netgi mokslininkai bei gydytojai pritaria ir sutinka, jog gintaras turi šiek tiek gydomųjų savybių, o jos geriausiai pasireiškia, kai gintaras būna prie pat kūno, o tam geriausiai tinka būtent gintariniai papuošalai.

Comments closed