Universalūs papuošalai

Dažniausiai papuošalai, kaip ir kitos mūsų aprangos detalės,  yra skirstomi į dvi grupes – vyriški ir moteriški. Tačiau kai kuriais, galbūt labiau vyriškais papuošalais, nevengia pasipuošti ir moterys. Pavyzdžiui, kai kurių vyrų taip mėgstamos sidabrinės grandinėlės neretai puošia ir moterų kaklus, taip pat ir sidabrinės grandinėlės nevengia dailiai kristi ant moters riešo. Taip pat vienas universaliausių papuošalų yra odinės apyrankės. Šiais papuošalais pasipuošti gali ir moterys, ir vyrai, ir jauni, ir seni. Taip pat šie papuošalai yra natūralūs, taigi, mažai tikėtina, kad tai kam nors gali sukelti alergiją. Tai nėra labai puošnūs, akį traukiantys ir žėrintys papuošalai, tačiau tokios apyrankės yra gana mėgstamos. Dažnai tokios apyrankės kažką simbolizuoja – zodiako ženklą, patinkančio dalyko ženklą ar pirmą vardo raidę.

Maištingųjų paauglių tarpe vis dažniau ir dažniau pasirodo mada pasipuošti auskarais. Tačiau ne įprastais, kuriuos veriamės į ausis. Šiais laikais jaunimas nevengia įsiverti auskaro į lūpą, nosį, antakį ar prasidurti dar kelias skyles ausyje. Žinoma, auskarų pasirinkimas į lūpą, antakį ar nosį nėra labai didelis, dažniausiai skiriasi tik spalva, tačiau forma išlieka ta pati.

Ar moterys nešioja neypatingai puošnius, nežėrinčius ir neblizgius, labiau panėšėjančius į vyriškus, žiedus, tai priklauso nuo moters stiliaus ir skonio. Žinoma, tokią moterį sutiktume retai, tačiau vis tiek, tokiais papuošalais pasipuošti nevengiančių moterų yra.

Dažnai pasitaiko tokia papuošalų linija, kaip papuošalai poroms. Tai, akivaizdu, bene aiškiausia universalių papuošalų linija, nes papuošalo dizainas yra pritaikytas tiek vaikinui, tiek merginai. Pavyzdžiui, dažnai jaunų žmonių poros būna pasipuošę dviejų dalių pakabučiais arba vienodomis apyrankėmis. Juk  tai universalu, nes tokio paties dizaino papuošalą gali nešioti ir vaikinas ir mergina.

Gana universalus papuošalas yra laikrodis. Šiuolaikinių dizainerių kuriami kai kurie laikrodžiai yra universalūs, tad juos gali nešioti ir vaikinas ir mergina, o tai būtų puiki riešo puošmena. Dažniausiai tokių universalių laikrodžių spalvos būna juoda, ruda arba pilka, kad tiktų abiejų lyčių atstovams, o ir skirtingai, nei moteriški laikrodžiai, jie neturi tokio didelio puošnumo.

Primenam, kad projektą remia Papuošalųrojus.lt

Comments closed